מבחן TOEFL iBT

מבחן TOEFL iBT הוא מבחן המועבר על מחשב, בפורמט מקוון. מבחן זה מהווה חלק חשוב מהגשמת החלום שלך ללמוד במדינה דוברת אנגלית. מבחן TOEFL מודד את היכולת שלך להשתמש בשפה האנגלית ולהבין אותה ברמה אוניברסיטאית. המבחן מעריך כמה טוב תשלב את מיומנויות השמיעה, הקריאה, הכתיבה והדיבור שלך על מנת לבצע משימות ברמה אקדמית.

כמה מבחן TOEFL iBT עולה?

העלות של מבחן TOEFL iBT נעה מ-150 דולר ל-225 דולר ומשתנה בין המדינות. המחיר כולל קבלת תוצאה עבור הנבחן ושליחת ארבע תוצאות רשמיות למוסדות לפי בחירת הנבחן.

ניתן להזמין שליחת דו"ח תוצאה נוסף לאחר שהתוצאות מפורסמות באופן מקוון, כשבועיים לאחר תאריך המבחן. ניתן להזמין דוחות תוצאות נוספים באמצעות אתר האינטרנט של TOEFL . הדוחות נשלחים בדואר כארבעה עד שבעה ימים לאחר קבלת הבקשה והתשלום. התשלום על כל בקשה לדו"ח נוסף הוא 17 דולר.

מה להביא ליום המבחן?

  • אישור הרשמה. על אישור ההרשמה יופיע מספר ההרשמה שלך ומידע על מרכז המבחן. קרא והדפס את אישור ההרשמה מאתר האינטרנט של TOEFL יום לפני ההגעה למבחן והבא אותו עימך. על כל שינוי באתר המבחן (כמו שעת ההתחלה), תקבל הודעה מראש.
  • תעודת זהות בתוקף. במסמכים שתביא עימך צריכים להופיע השם שלך, החתימה שלך ותמונה עדכנית. השם המופיע ברישום שלך חייב להיות זהה לשם המופיע בתעודת הזהות שלך.

לפרטים נוספים, תוכל ליצור קשר עם מרכז המבחן בו אתה אמור להיבחן.

תוצאות מבחן TOEFL iBT

תוצאות המבחן מבוססות על ביצועיך במבחן. עליך לענות לפחות על שאלה אחת בחלקי הקריאה והכתיבה, לכתוב לפחות חיבור אחד ולהשלים לפחות משימת דיבור אחת כדי לקבל ציון רשמי.
סקאלת התוצאות במבחן:
קריאה (0-30)
שמיעה (0-30)
דיבור (0-30)
כתיבה (0-30)
סה"כ (0-120)
בנוסף לתוצאות אלו, הציון הרשמי שלך כולל גם פידבק על הביצוע שלך ותיאור של המשימות שהנבדקים ברמה שלך מסוגלים לבצע. מבחן TOEFL אינו קובע רף כישלון. מוסדות הלימוד קובעים את רף הציונים שלהם. ציוני TOEFL תקפים לשנתיים לאחר תאריך המבחן ואין הגבלה על מספר הפעמים שאתה יכול להיבחן במבחן.

כיצד מחושבים הציונים?

ETS (ארגון הערכה ומחקר שמפיק את מבחן TOEFL ואחראי לו) משתמש במדרגים אנושיים ובנוסף גם בשיטות דירוג אוטומטיות. שילוב זה מציע תמונה מושלמת יותר ומדויקת יותר המצביעה על היכולת של המועמד. בעוד שמודלים של דירוג אוטומטי הם בעלי יתרונות מסוימים, הם אינם מודדים יכולת ליישם מיומנויות של שימוש בשפה ואת הדיוק בתוכן התשובות. מדרגים אנושיים יכולים לענות על צורך במגוון רחב יותר של מאפיינים כמו איכות הרעיונות, התוכן והצורה.

מה צריך לדעת לפני ההרשמה למבחן TOEFL ?

לפני ההרשמה עליך להחליט היכן תרצה להיבחן. מיקום המבחן יקבע את פורמט המבחן. לפרטים על מיקום מרכזי המבחנים יש להיכנס לאתר TOEFL.

היכן ניתן להירשם למבחן?

המקומות למבחן מתמלאים בדרך כלל מהר מאד, לכן כדאי להירשם מוקדם ככל האפשר. אנו ממליצים לכם להירשם שלושה או ארבעה חודשים לפני תאריך המבחן המבוקש. המבחן צריך להיערך חודשיים או שלושה לפני שליחת טפסי הקבלה למוסדות האקדמאיים.

כיצד ניתן להירשם על מנת להבטיח את מקומך?

תוכל להירשם דרך האינטרנט באופן מקוון, דרך הטלפון או באמצעות המייל. ההרשמה דרך אתר האינטרנט של TOEFL היא הדרך המהירה והקלה ביותר. באמצעות דרך זו תוכל לבחור היכן ברצונך להירשם ולראות את התאריכים הזמינים במעל ל-4,500 מרכזי מבחן ב-165 מדינות. בעת ההרשמה זכור להכין:

  • תעודת זהות. השם שלך בטופס ההרשמה חייב להיות כתוב בדיוק כמו שהוא מופיע על תעודת הזהות שתביא עימך ביום המבחן
  • כרטיס אשראי.
  • שמות של ארבעה מוסדות שאליהם אתה מבקש להירשם.
  • דע מראש באיזה מרכז מבחנים ברצונך להיבחן.

לאחר ההרשמה באתר TOEFL תוכל לקבל אישור הרשמה ולהדפיסו. על אישור ההרשמה יופיעו תאריך המבחן, זמן ההתחלה וכתובת מרכז המבחנים. בדוק את חשבונך באתר יום לפני המבחן למקרה ונערכו שינויים בפרטי ההרשמה והמבחן שלך.

מתי צריך להתחיל להתכונן למבחן?

לפחות שמונה שבועות לפני תאריך המבחן.

מהי הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחן?

מומלץ לתרגל את מיומנויות הקריאה, השמיעה, הדיבור והכתיבה כמה שאפשר כדי להרגיש בטוחים ביום המבחן.

האם ניתן לענות רק על חלק מהמבחן?

לא. יש לעשות את כל המבחן באותו היום.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם