הבנת הנקרא

מבנה מבחן TOEFL מציג לנו ארבעה חלקים למבחן. החלק הראשון במבחן TOEFL הוא פרק המכיל שלושה סוגים של טקסטים באנגלית:

  • מקבץ הטקסטים הראשון הוא טקסט המציג מידע שמספק הסבר לנושא מסוים.
  • מקבץ הטקסטים השני מציג מידע שמספק נקודת מבט אחרת על נושא כלשהו ומציג הוכחות והסברים שנועדו לאמת את הטענה המרכזית שבקטע.
  • מקבץ הטקסטים השלישי מציג ביוגרפיה על אירוע או אדם מסוים המועברת על-ידי אדם שלישי.

מבנה מבחן TOEFL מציג בחלק הבנת הנקרא קטעי קריאה הנלקחים ממאמרים אקדמאיים ששונו מעט לצורך הבחינה. הסיבה שבגללה ניתנים טקסטים אקדמיים כחלק שלם בתוך מבנה מבחן TOEFL היא בכדי שבודקי המבחן יוכלו להעריך את רמת הבנת הנקרא של הנבחן. בחלק זה השאלות יוצגו במספר פורמטים: בחירה של אחת מתוך ארבע תשובות לבחירה (המבנה האמריקאי המסורתי), ארבע תשובות לבחירה ותשובה חמישית שבה הנבדק יכול להשלים בעצמו את התשובה הנכונה והסוג האחרון הוא של שאלות עם יותר מארבע תשובות לבחירה ויותר מתשובה אחת אפשרית.

סוג נוסף של שאלות הן שאלות של למידה והבנה ובהן הנבחן נדרש להבין את ההקשרים בין חלקי הקטע השונים באמצעות מיון שלהם לטבלה של קטגוריות או של סיכום. הסוג האחרון של שאלות בהן ניתן להיתקל בחלק זה הן שאלות של ניסוח מחדש ובהן נדרש הנבחן לבחור את המשפט המנוסח בצורה המתאימה ביותר למשפט אחר המופיע בפיסקה.

כמה צריך לקבל בפרק זה?

כפי שאמרנו, מבנה מבחן TOEFL מציג לנו ארבעה חלקים שכל אחד מהם בוחן מיומנות אחרת של מגיש המועמדות ללימודים. הציון הכללי במבחן נע בין 0 ל-120 נקודות כאשר בכל פרק ניתן לקבל בין 0 ל- 30 נקודות.כמובן שהאידיאלי ביותר הוא לקבל 30 נקודות בכל פרק אך, החשוב ביותר הוא להבין את מה שנשאלים וגם במידה ולא יודעים בוודאות מהי התשובה הנכונה לסמן את התשובה הקרובה ביותר. זאת מכיוון שבודקי הבחינה מבצעים עוד הערכה נוספת של יכולות הנבחן ומטרתם להבין אם הנבחן הבין את קטע הקריאה או לא.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם