חלק הדיבור

החלק השלישי של מבנה מבחן TOEFL מציג לנבחן מספר קטעי שמיעה שמטרתם לבחון את יכולת הדיבור של הנבחן בסביבה אקדמית. חלק זה מהווה סימולציה הבוחנת את יכולת הנבחן לתקשר עם אחרים בשפה האנגלית. הנבחן נדרש במטלה זו להציג יכולת דיבור טובה שתהיה רלוונטית הן לכיתה והן לחיים מחוץ לאקדמיה. בפן האקדמי סטודנט צריך להשתתף בשיעורים ולענות לשאלות, לסכם לעצמו את הנאמר בכיתה ולהביע זאת בעל-פה ולהביע דעה על נושא מסוים עליו הם נשאלים בכיתה.

מעבר להשתתפות בפן האקדמי, הנבחן צריך להראות כיצד הוא משתתף בשיחת חולין, להביע דעה ועמדה ולתקשר עם חברים. מאחר והמבחן נעשה כיום במחשב, הנבחן מדבר לתוך מיקרופון ומקליט את עצמו מדבר על הנושא עליו הונחה לדבר. התוצאה נשלחת לבדיקה על-ידי בוחנים במרכז הבחינות בארה"ב, ETS, שמקשיבים להקלטות ונותנים ציון.
חלק הדיבור של מבנה מבחן TOEFL, מורכב משש משימות דיבור ואורך כ- 20 דקות. משימות הדיבור מתחלקות לשני חלקים: משימות דיבור "חופשי" ולמשימות דיבור "משולבות".

משימות הדיבור ה- "חופשי" מתחלקות לשתי קטגוריות: משימת העדפה אישית, משימה בה הנבחן מתבקש להביע עמדה מסוימת ולהגן עליה מתוך מאגר של נושאים שניתנים לו. הנבחן מקבל 15 שניות להכין את התשובה ועוד 45 שניות להביע את עמדתו. הקטגוריה השנייה היא קטגוריית בחירה ובה הנבחן נדרש אחת מתוך שתי צורות התנהגות ולהגן על צורת ההתנהגות בה בחר. גם בחלק זה זמן ההכנה לתשובה הינו 15 שניות וזמן הדיבור הוא 45 שניות.

משימות הדיבור המשולבות מתחלקות אף הן לשני חלקים. החלק ראשון מורכב משילוב של קטעי קריאה, האזנה ודיבור. הנבחן קורא קטע קריאה ומאזין לקטע שמיעה קצר ואז עליו לסכם את דעתו של הדובר בנוגע לקטע הקריאה. זמן ההכנה לתשובה כחלק זה הוא 30 שניות וזמן הדיבור הוא 60 שניות. הנבחן מבצע את אותו התרגיל על שני נושאים: סיטואציות מחיי הקמפוס ו- נושא מתוך קורס אקדמי.

החלק השני של משימת הדיבור המשולבת מורכב משילוב של קטעי האזנה ודיבור וגם כאן הנבחן מתבקש להאזין לשני קטעים העוסקים בסיטואציות מחיי הקמפוס ובנושא מתוך קורס אקדמי. במטלת הסיטואציות מחיי הקמפוס, הנבחן נדרש להראות שהוא מבין את הבעיה ולהציע לה פתרון ואילו בנושא מתוך קורס אקדמי, הנבחן נדרש לסכם את ההרצאה שממע ולהסביר כיצד הדוגמאות שניתנו במהלך ההרצאה קשורות לנושא המרכזי. בחלק זה, זמן ההכנה לתשובה הוא 20 שניות וזמן הדיבור הוא 60 שניות.

גם בחלק זה, כמו בחלקים האחרים של מבנה מבחן TOEFL, הנבחן מקבל ציון הנע בין 0 ל-30 על החלק כולו. מאחר וחלק זה הוא חלק חדש לגמרי במסגרת מבנה מבחן TOEFL הוא דורש הכנה ספציפית שמלמדת את הנבחן כיצד עונים על שאלות בפרק הזמן הקצר שניתן בבחינה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם